Dekorglass

Butelki standardowe

Boss Heavy

Boss Heavy

700 / 750 ml
Waga: 690 / 730 g Wysokość: 212,4 / 222 mm Średnica: 95 / 95 mm Zamknięcie: Cork / GPI

Butelka Boss czerpie od klasyków to, co najlepsze. Przyciąga wzrok swoim pięknie rozlanym, grubym denkiem. Przez jej ramiona miękko przenika światło by rzucać blask na suto zastawiony stół. Czaruje wszystkich wokół, stając się głównym gościem na przyjęciu.

Boss to kształt przeznaczony dla ginów i wódek o nowoczesnym designie. Sprawdzi się również znakomicie jako baza dla projektów kraftowych.

Boss Light

Boss Light

500 / 700 / 750 ml
Waga: 470 / 690 / 730 g Wysokość: 200 / 212,4 / 222 mm Średnica: 82 / 95 / 95 mm Zamknięcie: Cork / GPI

Butelka Boss czerpie od klasyków to, co najlepsze. Przyciąga wzrok swoim pięknie rozlanym, grubym denkiem. Przez jej ramiona miękko przenika światło by rzucać blask na suto zastawiony stół. Czaruje wszystkich wokół, stając się głównym gościem na przyjęciu.

Boss to kształt przeznaczony dla ginów i wódek o nowoczesnym designie. Sprawdzi się również znakomicie jako baza dla projektów kraftowych.

Mida

Mida

500 / 700 ml
Waga: 395 / 430 g Wysokość: 203,4 / 204,4 mm Średnica: 79 / 89,5 mm Zamknięcie: Cork / GPI

Zmysłowość i subtelność to dwie cechy, które można przypisać naszemu nowemu standardowi Mida. Butelka została stworzona z myślą o klientach, którzy chcą oferować wysokiej jakości produkty szerokiej publiczności. Alkohole wysokogatunkowe są zazwyczaj eksponowane w ciężkim szkle karafkowym, które cenią sobie koneserzy. Takie butelki niestety często bywają niedostępne. Nasz standard stanowi dla nich doskonałą alternatywę. Mimo swej prostoty i lekkości ma pięknie wyeksponowane denko, które doskonale podkreślają zwężające się ku dołowi ścianki butelki.

Choć butelka została stworzona z myślą o ginie, doskonali sprawdzi się jako opakowanie do brandy czy burbonu.

Gora

Gora

700 / 750 ml
Waga: 620 g Wysokość: 269,9 / 280,9 mm Średnica: 82,5 mm Zamknięcie: CORK / GPI / 31,5D

Kształt butelki przywodzi na myśl górę lodową. Gdybyśmy wyobrazili sobie linię wody, to ramiona i szyjka Gory dryfowałyby nad powierzchnią, natomiast reszta formy, zwężająca się ku dołowi byłaby zatopiona.

Gora to siła i muskulatura, prawdziwie męski charakter, przełamany jednak pewną finezyjnością.

Butelki do whisky często skupiają wzrok konsumenta na górnej części produktu. To tam znajdziemy bogato zdobione banderole czy medaliony. My chcieliśmy zwrócić uwagę również na dół formy, dlatego wokół denka postanowiliśmy umieścić ring, który oprócz funkcji ozdobnej, sprawia że butelka wydaje się cięższa i masywniejsza. Jest to pożądany efekt w przypadku trunków wysokogatunkowych.

Gora przeznaczona jest dla alkoholi klasy premium. Może podkreślić kolor whisky i burbonu, czy posłużyć jako alternatywa dla karafki w przypadku koniaku czy rumu.

Roku

Roku

500 / 700 ml
Waga: 430 / 545 g Wysokość: 238,4 / 272,4 mm Średnica: 70,8 / 75,6 mm Zamknięcie: CORK / GPI

Butelka Roku to ukłon w stronę harmonii. Symbolizuje silny, ale klasyczny charakter.. Jej zaprojektowanie było wyzwaniem. Chcieliśmy, aby spełniała wszystkie wymogi stawiane nowoczesnemu designowi, przy jednoczesnej dostępności dla sporej grupy odbiorców. Za cel, postawiliśmy sobie również zachowanie uniwersalności jej przeznaczenia. Prostota formy została przełamana przez ciekawie zaprojektowane denko oraz ozdobny ring wieńczący szyjkę butelki. Nowy standard nadaję się do produktów wysoko alkoholowych, jak również likierów czy miodów pitnych. Butelka Roku dostępna będzie w standardowym zamknięciu pod korek i GPI. Poprzez stosowną dekorację, możemy nadać jej wyrazu i charakteru i ze standardu uczynić unikalny produkt.

* z japońskiego Roku oznacza cyfrę sześć

 

Nana

Nana

500 / 700 ml
Waga: 425 / 540 g Wysokość: 201,4 / 215,9 mm Średnica: 77,8 / 86,8mm Zamknięcie: CORK / GPI

* z japońskiego Roku oznacza cyfrę sześć, a Nana cyfrę siedem

Roku symbolizuje stabilny, zrównoważony świat, natomiast Nana jest pełna wielu mistycznych zagadek. Kiedy odmienne osobowości trafiają na siebie, nie można zrobić nic innego niż podjąć próby znalezienia balansu.

Roku i Nana nasze nowe standardy, to kształty zaprojektowane z troską o najdrobniejsze szczegóły. Prostota form została przełamana przez grube denko oraz ozdobny ring wieńczący szyjkę butelek.

Każdy z produktów znakomicie sprawdzi się jako opakowanie do whisky, ginu, tequili czy burbonu. Ale dlaczego nie spróbować ich połączyć? Zrobić wariacji na temat ginu z tonikiem albo burbonu z tequilą?

Lina

Lina

500 / 700 / 750 / 1000 ml
Waga: 410 / 565 / 565 / 630 g Wysokość: 275 / 311 / 311 / 329 mm Średnica: 64,7 / 71,8 / 73,8 / 81,2 mm Zamknięcie: CETIE GME 30.06

Historia lubi się powtarzać, a trendy wracać. W latach dwudziestych myślano, że da się zmodernizować świat tak, że już nikt nie będzie chciał sięgać do przeszłości. Z czasem jednak ludzie nauczyli się czerpać z dawnych dziejów to co najlepsze i przeplatać je z nową rzeczywistością.

Taka jest butelka lina. To kształt przypominający minione lata. Dzisiaj jednak zyskuje na czasie i odpowiada takim tendencjom jak modern retro czy futuryzm. Świetnie nadaje się do awangardowych projektów i z pewnością jeszcze nie raz zatrzęsie światem alkoholowym.

Polecamy użyć ją do projektów wódki i ginu. Zachęcamy również do wykorzystania jej niestandardowo, np. jako opakowanie do likierów korzennych czy kwiatowych.

Futura

Futura

500 / 700 / 750 / 1000 ml
Waga: 485 / 560 / 600 / 730 g Wysokość: 303 / 339 / 341,9 / 356,9 mm Średnica: 64,1 / 70,5 / 72,6 / 81 mm Zamknięcie: GPI / CORK

Futura- klasyczna elegancja.

Są takie kształty, które nigdy nie wyjdą z mody. Prostota Futury, sprawia, że butelka jest elegancka i subtelna, więc pozwoli na wyeksponowanie samego produktu. Ta forma to taki kameleon wśród standardów. Daje możliwość zastosowania wielu technik dekoracji dzięki dużemu polu zadruku.

Nadaje się jako baza do rodziny produktów, np. wódki i jej odmian smakowych. Dlaczego jednak nie pokusić się o wykorzystanie jej jako alternatywy do wina czy miodu pitnego?

F100

F100

100 ml
Waga: 115 g Wysokość: 127 mm Średnica: N/A Zamknięcie: CETIE GME 30.06

F100- małe jest piękne

Dobry dowcip, powiecie, pierwszy raz patrząc na tą butelkę. Jak to, mamy użyć do naszego unikatowego produktu czegoś, co znajduje się na półkach w każdym sklepie?

Podpowiadamy Wam, że ludzie często mają zbyt mało czasu, aby coś dobrze poznać, dlatego często trzeba im pokazać nowy wyrób tak, aby na chwilę zwolnili i na niego spojrzeli. Jak to zrobić? Można pozbawić butelkę jej pierwotnego kontekstu i taką formę jak F100 postawić na półce z perfumami! Z dobrą dekoracją i niezwykłym zapachem w środku z pewnością wprawi rynek kosmetyczny w osłupienie.

Oczywiście nadal zachęcamy Was do używania jej w sposób tradycyjny, do wódki czy whisky w małych pojemnościach.

Monopol

Monopol

200 / 500 ml
Waga: 145 / 260 g Wysokość: 175.5 / 260 mm Średnica: 53mm / 67.8mm Zamknięcie: CETIE GME 30.06 / PN-O-79720

Monopol- bez patentu na dekorację.

Monopol zawsze kojarzy się z wyłącznością. Brakiem otwartości na zmiany. Nie zawsze jednak tak musi być. W kreatywnym projektowaniu chodzi o ideę i przekraczanie granic. Być może wcale nie istnieje coś takiego jak butelka zaprojektowana ściśle do jednego rodzaju alkoholu?

Model Monopol jest trudny i wymagający. Narzuca nam pewne myślenie o klasie produktu. My jednak pokażemy Wam, że może się on niebywale przeobrazić, wystarczy użyć tylko odpowiedniej dekoracji.

Tym razem zachęcamy do szerszego spojrzenia na koncept i kto wie? Może wpadniecie na pomysł zrobienia limitowanej wersji whisky lub rumu? Wszystko jest możliwe!

Longneck

Longneck

275 ml
Waga: 202 g Wysokość: 224.5 mm Średnica: 56.1 mm Zamknięcie: KG055/03 H18

Longneck

Ciemne szkło, właśnie to wyobrażamy sobie myśląc o butelce do piwa. Rzeczywiście taki design sprawdza się w tradycyjnych jasnych i ciemnych trunkach, które są wrażliwe na światło.

Co jednak z popularnymi ostatnio piwami smakowymi albo rzemieślniczymi, które zazwyczaj chcą przyciągnąć uwagę klienta nieszablonowym projektem? Longneck to kształt, który wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom. Dzięki neutralnemu kolorowi szkła jest możliwy do pokrycia każdym kolorem malowania.

Butelka świetnie sprawdzi się również jako opakowanie do świeżo wyciskanych soków czy napojów do drinków. My marzymy o tym, żeby zobaczyć w niej prawdziwe, wiejskie mleko, bo czy nie tak kiedyś było ono sprzedawane?

Masuria Light

Masuria Light

350 / 750 ml
Waga: 225 / 410 g Wysokość: 223 / 296 mm Średnica: 61,5 / 78 mm Zamknięcie: CETIE GME 32.02

Butelka Masuria Light to nasza propozycja na walkę z wszechobecnymi opakowaniami PET. Jej docelowe przeznaczenie to produkty na bazie wody, chociaż może znaleźć również inne zastosowania. Butelka ma niebanalny kształt. Inspiracją do jej zaprojektowania stała się kropla wody. Jej bryła ma harmonijny, opływowy kształt. Masuria jest jak chłodny letni deszcz nad brzegiem mazurskiego jeziora – delikatna i zaskakująca. Naszym marzeniem jest powrót do tradycji sprzedawania wody w szklanych opakowaniach. Są dwie ogromne zalety: ekologia – opakowania szklane z łatwością poddawane są recyklingowi oraz żadne substancje chemiczne nie migrują do składu wody, tak, jak dzieje się to w przypadku opakowań plastikowych. Oczywiście nie musimy Was przekonywać, jak ogromne ma to znaczenie w przypadku marketingu takiego produktu. Butelka doskonale sprawdzi się jako luksusowy produkt, cieszący oczy gości najlepszych hoteli czy restauracji. Nie znaczy to jednak, że z takiej formy nie można zrobić standardu dla serii produktów na każdą kieszeń. Butelka celowo jest stosunkowo lekka, aby jej produkcja nie była kosztowna i nie generowała wysokich kosztów transportu – wszystko z myślą o środowisku!

Bart

Bart

500 ml
Waga: 510 g Wysokość: 225,4 mm Średnica: N/A Zamknięcie: Cork

Wśród wielu klasycznych kształtów, ten wyróżnia się ściętą podstawą. Dzięki temu butelka postawiona na barze rzuca nietypowy cień. Bart dobrze wpisze się w stylistykę irlandzkiego pubu, a w pochmurny dzień zagości na małym stoliku umiejscowionym przy kominku.
Butelka idealna do rumów i innych rozgrzewających alkoholi. Posiada duże pole zadruku, dzięki czemu projektanci dekoracji mogą popisać się swoją wyobraźnią.

Butelki własne klientów

Jeśli spośród naszych standardów nic nie wpisuje się w Wasz koncept i pragniecie wdrożyć własną, unikatową formę, w tej kwestii również pomagamy. Własny model butelki wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami, ale w zamian otrzymujecie oryginalny produkt, niepowtarzalny kształt, często opatrzony grawerem z własnym logo.

Zajrzyj do Naszego świata

Bądź zawsze na bieżąco...