Dekorglass
28 10.2020

Perfumy to nie tylko zapach, ale również butelka

Od niepamiętnych czasów stosujemy je, by przyciągnąć uwagę płci przeciwnej. Mowa oczywiście o perfumach, których zapach podkreśla nasze naturalne piękno oraz cechy osobowości. Każda z pań, która kupuje ekskluzywne produkty wie, że te najlepsze składają się z dwóch elementów: wyrazistego zapachu, który utrzymuje się przez długi czas oraz jego opakowania. Oczywiście, najważniejsza jest jakość samego specyfiku, jednak flakonik, w którym jest on zawarty, również ma bardzo istotny wpływ na jego atrakcyjność.

Aby zapach nabrał kształtu…

Producenci perfum prześcigają się w poszukiwaniu odpowiedniej formy dla swoich specyfików. Stąd też na sklepowych półkach można spotkać oryginalne kształty imitujące różne przedmioty z codziennego życia.

Unikalna butelka w kształcie serca, flakonik przyozdobiony dodatkami kwiatowymi czy oryginalna buteleczka o bardzo nietypowym kształcie nie wywołuje już zaskoczenia u klientek. Wyszukane wzory na butelki pomagają wyodrębnić dany produkt i zwrócić ich uwagę na określone perfumy.

Przygotowanie takiego opakowania ma także inne znaczenie. Perfumy takie z reguły są droższe od standardowych zapachów, zatem klientki kupują produkt, który mają zamiar stosować przez dłuższy okres czasu. Odpowiednio przygotowany flakonik ze specyfikiem ustawiony na łazienkowej toaletce może więc stanowić świetny dodatek dekoracyjny.

Rozmiar naczynia ma znaczenie

Perfumy muszą nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim być wygodne w użyciu. Klientki lubią je przechowywać nie tylko pośród standardowych kosmetyków w łazience – często również zabierają flakoniki z zapachami ze sobą. Perfumy dostępne pod ręką można w dowolnym momencie wykorzystać i przygotować się na kolejne spotkania.

Stąd też, podczas projektowania opakowań, trzeba zwrócić uwagę również na kwestie jego rozmiaru. Warto dobrać pojemność w taki sposób, by stosowanie  i przenoszenie perfum było w pełni wygodne, a sam specyfik nie zajmował dużo przestrzeni w torebce. W kontekście przenoszenia perfum warto pomyśleć również o odpowiednim zabezpieczeniu dozownika i szyjki flakonika, aby substancja nie wydostała się na zewnątrz podczas transportu.

Wyrazić piękno subtelną dekoracją

W przypadku dystrybucji unikatowych perfum najlepiej jest przygotować nowy projekt butelki. Pozwoli to uzyskać oryginalny efekt i odpowiednio wyrazić charakter specyfiku. Korzystanie z powszechnie znanej kombinacji zdobień, jest sprawdzone, ale wiąże się z pewnym ryzykiem – brakiem odpowiedniego wyróżnienia się. Dlatego producenci perfum prześcigają się corocznie, chcąc zadziwić i zaskoczyć swoje klientki. Dekoracja musi być spójna z samym zapachem. Inny rodzaj zdobienia zarezerwowany jest na perfumy dzienne i delikatne, a inny na mocne wieczorne nuty.

W kontekście dekoracji istnieje wiele możliwości pokrycia powierzchni butelek. Firmy specjalizujące się w dekoracji opakowań oferują różne technologie zdobienia, poprzez metalizację, matowienie, nanoszenie motywów metodą sitodruku czy standardowe nalowanie wodne. Bardziej zaawansowane firmy mają w swojej ofercie również laserowanie czy druk cyfrowy. Wszystko po to, aby stworzyć nietuzikowe opakowanie.

Zajrzyj do Naszego świata

Bądź zawsze na bieżąco...