Dekorglass

Poznaj proces tworzenia. Od badań po gotowy produkt.

Nisza rynkowa

Nasz dział R&D zajmuje się dokładnym badaniem działalności z zamiarem dokonania odkrycia, które doprowadzi do rozwoju nowej technologii lub udoskonalenia istniejących technik dekoracji. Ciągłe badania i rozwój to jeden ze sposobów, dzięki którym się rozwijamy, poprawiamy i rozszerzamy obszar naszej działalności oraz tworzymy nowe trendy rynkowe.

01

Potrzeba rynku

Kiedy pojawia się nisza rynkowa to znaczy, że istnieje potrzeba nowego sposobu na dekorację szkła, lub kreujemy ją. Nasz zespół wdrożeń jest odpowiedzialnyza działania mające na celu wprowadzenie go na rynek.

02

Nowa technika dekoracji

Nowa technika dekoracji musi zostać poddana szeregowi obowiązujących testów, poprzez nagromadzenie i ocenę zebranych danych, zaczynając od etapu projektowania, poprzez wzorowanie i badanie próbek. Stanowi naukowy dowód, że stworzona przez nas technika dorównuje wymaganym standardom jakości produktu.

03

Wzorowanie

Wzorowanie to droga do wdrożania nowej techniki. Na tym etapie testujemy technikę dekoracji, sprawdzamy czy potrzebne są zmiany, ulepszenia, by uzyskać zadowalający efekt.

04

Testy kontroli jakości

Wszystkie nowe produkty i techniki muszą zostać poddane badaniom w laboratorium a następnie zatwierdzone. Na postawie wyników testu, nowe metody są wprowadzane oraz wydawane są karty kontrolne. Dekoracje poddawane są 45 różnym testom by udowodnić, że nowa technika pozwala dostarczyć produkt najwyższej jakości.

05

Nowe trendy

Projektowanie, konstruowanie i wprowadzenie na rynek nowej technologii sprawia, że Dekorglass kreuje zupełnie nowe trendy w dekoracji szkła.

06

Potrzeby klienta

Nowy trend to odpowiedź na potrzeby klienta.

07
00 01 02 03
Brief

Brief

Proces tworzenia zaczyna się w głowie. Dokument ten pozwala zrozumieć i przeanalizować potrzeby oraz oczekiwania klienta. Jest zbiorem informacji koniecznych do adaptacji pomysłu przy procesie tworzenia projektu.

Szkło

Szkło

Poprzez długoletnie doświadczenie w branży dekoracji szkła Dekorglass nawiązał współpracę z wieloma hutami. Dzięki tym koneksjom możemy pomagać klientom w procesie zakupu szła, o którego jakości możemy poświadczyć.

Projektowanie

Projektowanie

Kiedy mamy informacje na temat specyfiki projektu oraz wyglądu butelki zaczynamy proces jej kreacji poprzez projekt.

Wizualizacja

Wizualizacja

Tworzenie wizualizacji jest możliwe na wielu etapach współpracy. Projekt 3D to oszczędność czasu oraz możliwość obejrzenia oczekiwanego efektu końcowego udekorowanego szkła w kilku wariantach, zanim szkło zostanie poddane wzorowaniu. Pozwala to na dużo łatwiejsze wprowadzanie poprawek i znacznie przyśpiesza proces.

Dostosowanie projektu

Dostosowanie projektu

Kiedy projekt jest już gotowy i zaakceptowany przez klienta, trafia on do działu technologicznego, gdzie nasz zespół nadaje mu końcowy kształt i technologie.

Wzorowanie

Wzorowanie

Na tym etapie tworzymy fizyczną próbkę produktu. Jest to proces konieczny przy tworzeniu nowego projektu, pozwala na dokładne dobranie parametrów dekoracji, użytych technik oraz ewentualnych poprawek. Czas oczekiwania na udekorowane szkło to zazwyczaj 3 tygodnie

Testowanie

Testowanie

Wzory nowych produktów muszą zostać dopuszczone przez laboratorium technologiczne na podstawie testów przeprowadzonych na poszczególnych etapach dekorowania.

Produkcja

Produkcja

W zależności od rodzaju i ilości produkcji używamy różnych maszyn, które dekorują szkło. Następnie butelki są wypalane i zdejmowane z linii, następnie pakowane.

Kontrola jakości

Kontrola jakości

Inspekcja wizualna dekorowanych opakowań jest robiona systematycznie na każdym etapie produkcji, zgodnie z ograniczeniami oraz wytycznymi klienta.

Transport

Transport

Możemy zorganizować na życzenie transport do każdego zakątka świata poprzez profesjonalnych przewoźników z którymi współpracujemy, za całość procesu opowiada dział logistyczny.

Zajrzyj do Naszego świata

Bądź zawsze na bieżąco...