Dekorglass

15 07.2020

Czy produkty ze szkła mogą być ekologiczne?

Ekologia staje się naszą codziennością, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że coraz więcej osób przywiązuje dużą wagę do tego, by w swoim życiu wykorzystywać takie rozwiązania, dzięki którym będzie faktycznie można mówić o bezpiecznych dla środowiska metodach. Nie inaczej jest w przypadku naszej firmy. Staramy się dbać o to, by produkcja szkła odbywała się z zachowaniem nowoczesnych rozwiązań.

Nie doprowadzajmy do niszczenia planety

Jako przedsiębiorstwo doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie możemy unikać odpowiedzialności za planetę. Prowadzimy dynamiczną działalność przemysłową, dlatego, dbając o dobro przyrody, staramy się ograniczać negatywny wpływ na środowisko. Naszym dążeniem jest uzyskanie takich metod działania, które zagwarantują, że mimo intensywnych prac produkcja szkła z zasadami ekologii faktycznie stanie się możliwa.

Dbamy o oczyszczanie spalin

Przede wszystkim staramy się dbać o powietrze, którym każdego dnia oddychamy. Podczas produkcji musimy generować wysoką temperaturę, przez co piece hutnicze wydzielają spaliny, które wydostają się do atmosfery. Dlatego w naszej firmie stosujemy dwuetapowy system w zakresie oczyszczania wyziewów. Dbamy o redukcję tlenku azotu w spalinach, pracujemy nad ograniczeniem pyłków dzięki zastosowaniu nowoczesnych filtrów. Zastosowane rozwiązania mają sprawić, że uzyskamy maksymalną redukcję emisji substancji szkodliwych przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii w trakcie pracy.

Nowoczesna wanna szklarska

Podstawą pracy naszego zakładu jest wanna szklarska. Zadbaliśmy o jej przygotowanie w takiej formule, która sprawi, że będziemy mogli wykorzystywać system odzyskiwania ciepła, co dodatkowo pozwoli ogrzewać zakład dzięki wypracowanemu gorącemu powietrzu. Otrzymujemy również rewersyjny układ, który odpowiada za odprowadzanie spalin z pieca i usuwanie tlenków azotu, co staje się możliwe w związku z tym, że wykorzystujemy amoniak bądź mocznik. W dyspozycji naszego zakładu znajduje się również nowoczesna studnia głębinowa.

Posiadamy również własną oczyszczalnię ścieków oraz zamknięty obieg wody. Dzięki czemu nie zanieczyszczamy wodociągów miejskich i ograniczamy zużycie wody poprzez jej oczyszczenie i ponowne wykorzystanie.

Nasza firma dołączyła do systemu EU ETS, co stanowi gwarancję, że rzeczywiście wywiązujemy się z limitów nałożonych na wydzielanie gazów cieplarnianych. Nasza motywacja do profesjonalnej ochrony środowiska i ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko są na coraz wyższym poziomie. Stworzenie nowoczesnej, ekologicznej produkcji szkła jest możliwe i z dumą stanowimy tego przykład.

Zajrzyj do Naszego świata

Bądź zawsze na bieżąco...