Dekorglass

10 12.2020

Lunatic Lover Rum

Lunatic Lover Rum to bez wątpienia jedno z trudniejszych wdrożeń 2019 roku. Jego trudność nie polega jedynie na aspektach technologicznych, ale przede wszystkim na optymalnym doborze butelki, precyzyjnym wydekorowaniu jej elementów, tak aby całość była spójna z konceptem jaki został nam przedstawiony.

Podczas pierwszego etapu naszych rozważań nad projektem, skupiliśmy się na wybraniu właściwej butelki. Klient upatrzył sobie butelkę Little Sumo, która pomimo swojej niewątpliwej klasy i jakości, okazała się niezmiernie trudną do zastosowania przy tym projekcie. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu ogromnej  ilości krzywizn. Butelka jest ambiwalentna, jej przekrój nie jest ani całkowicie kwadratowy, ani całkowicie okrągły.

Klient wymarzył sobie, aby butelka swoją bryłą nawiązywała to kształtu głowy, nie pozostało nam nic innego, jak zrobić dobry research. Szczęściem firma Bruni Glass, wprowadziła na rynek kilka nowości i wśród nich znaleźliśmy właściwą butelkę – idealnie wpisującą się w założenia projektu. BINGO! Butelka o dumnej nazwie KINGSTONE spodobała się również naszemu klientowi. Jeden problem został rozwiązany, ale był to jedynie wierzchołek góry lodowej 🙂

Ogromną trudność tego projektu stanowią wysoko umiejscowione elementy designu, sięgające do konturów szyjki butelki. Ten obszar jest zawsze poza zasięgiem standardowego sitodruku, ale niestety i druk cyfrowy nie był tu odpowiednim rozwiązaniem. Pozostały zatem dwie opcje – manualna aplikacja kalki lub zastosowanie laserowania. Tę pierwszą technikę odrzuciliśmy z kilku powodów: czasochłonności, ceny, ale przede wszystkim precyzji nanoszonych elementów, które musiały być ze sobą idealnie spasowane.

Zatem laserowanie! ale i to nie było prostym wyzwaniem. Problematyczne były drobne elementy wzoru, spasowanie ich ze sobą, ale przede wszystkim trudne ich umiejscowienie. Aby uzyskać końcowy i zamierzony efekt postanowiliśmy zastosować dwuwarstwowe malowanie – laser bowiem usuwa jedynie zewnętrzną warstwę lakieru, dzięki temu pięknie odsłania warstwę dolną. Uzyskaliśmy dzięki temu unikalną kombinację kolorystyczną wpisującą się w oczekiwania naszego klienta. Z doborem koloru też mieliśmy kilka przygód, ponieważ ten otrzymany po laserowaniu, jest efektem malowania, ten, który znajduje się na froncie butelki, jako logo produktu to efekt sitodruku, więc spasowanie kolorów, nie było sprawą prostą.

Jaka była dodatkowa trudność? sama waga butelki – 900 g! przy pojemności 700 ml oraz brak pozycjonera w denku, nadruk musieliśmy pasować nie mechanicznie, a za pomocą fotokomórki.

Otrzymany efekt wydaje się prosty i minimalistyczny – istne arcydzieło. Jednak dla osób znających się na procesie dekoracji automatycznej, to naprawdę wyjątkowo trudne doświadczenie. Jednak niezmiernie i twardo będziemy obstawać przy tym, że było warto! Kochamy wdrażać takie nietuzinkowe produkty. Dziękujemy firmie Lunatic & Lover Botanical Rum za zaufanie!

Zajrzyj do Naszego świata

Bądź zawsze na bieżąco...