Dekorglass
12 12.2020

Butelka bardzo osobista – technika ink jet na butelkach

Aby wyróżnić swój produkt spośród innych, trzeba dla niego znaleźć odpowiednie opakowanie. Dzięki różnym możliwościom zdobniczym nasza firma może w prosty sposób przygotować zróżnicowane motywy barwne na powierzchni butelek. Nowoczesną i zarazem bardzo zaawansowaną metodą stosowaną przez naszych specjalistów jest technologia Ink Jet. Ułatwia ona przygotowanie prostych i bardziej wymagających wzorów nadruków na szkle.

Na czym polega technika Ink Jet?

Technologia Ink Jet to nic innego jak zaawansowany druk cyfrowy, który wykorzystuje pigment UV. Dzięki tej technice możliwe jest pokrycie różnych materiałów, w tym także szklanych powierzchni. Maszyny do drukku cyfrowego w swojej budowie przypominają standardowe drukarki biurowe, są oczywiście znacznie większych gabarytów. Pliki przygotowuje się z poziomu photoshop. Niewątpliwą zaletą tej technologii jest możliwość aplikacji farb z dystansu, dzięki czemu nawet butelki z pewnymi nierównościami, pozbawione będą finalnie wad tj. np. niedodruki.

Kolejną zaletą jest zwiększenie pola zadruku i możliwość aplikacji, na grawerach, zagłębieniach, ramionach czy denku butelki, co w przypadku sitodruku jest niemożliwe. Druk cyfrowy nie ogranicza nas również w kwestii użytych kolorów. W przypadku sitodruku max. ilość kolorów w jednym przejściu to 8, w przypadku ink jet ilość kolorów jest nielimitowana i nie wpływa na cenę zdobienia.

Różnorodność wzorów przygotowanych dzięki Ink Jet

Ta technologia umożliwi przygotowanie zarówno prostych motywów, jak i wzorów z bardzo drobnymi detalami i skomplikowaną budową. Ink Jet pozwala szybko zaprojektować rozbudowane dekoracje, które z komputerowego oprogramowania, drukarki przeniosą na powierzchnię butelek.

Stosując metodę nie ma również ograniczeń dotyczących kolorystyki dekoracji. Można zastosować dowolne barwy i odcienie przygotowując dwuwymiarowe jak i trójwymiarowe motywy ( druk cfrowy 3d ). Dzięki takiej różnorodności znacznie łatwiej jest przygotować dekoracje na miarę potrzeb klienta.

Najwyższa jakość dekoracji wyrobów

Ink Jet zapewnia nie tylko wysoką jakość nadruku, lecz także odpowiednią jego trwałość. Naniesiona warstwa tuszu świetnie przylega do powierzchni szkła i przez długi czas jest w stanie zachować swój naturalny wygląd bez wyblaknięć.

Wykorzystanie tej metody zdobienia jest praktyczne, daje rozbudowane możliwości tworzenia unikalnych wzorów, jest także łatwo dostępną i tanią techniką dekoracji. Nasza firma umożliwia również połączenie techniki termicznego nadruku z innymi sposobami, takimi jak metalizacja, matowienie czy standardowe malowanie.

Zajrzyj do Naszego świata

Bądź zawsze na bieżąco...